تهران مال ماست

اموزش کاردستی و تزیین

آموزش بافت پاپوش نوزاد در منزل

آموزش بافت پاپوش نوزاد در منزل

آموزش بافت پاپوش نوزاد در منزل

آموزش بافت پاپوش نوزاد در منزل

اول اندازه پای نوزاد رو می گیریم و به همون اندازه زنجیره میندازیم .

دور تا دور زنجیره رو اندازه کف پای نوزاد زنجیره دو پایه میندازیم . (حدودا ۳ الی ۴ ردیف)

بعد اینکه کف پاپوش رو بافتیم قلاب رو از زیر پایه ی کنار قلاب رد می کنیم و از یوراخ بغلیش بیرون میاریم و زنجیره یک پایه میزنیم . تا چیزی شبیه شکل بالا بدست بیاد

همونجور حدود ۴ تا ۵ ردیف زنجیر تک پایه می زنیم . بعد رنگ دیگه میندازیم و زنجیر ۲ پایه می زنیم یا دو ردیف زنجیر یک پایه می زنیم و باز کاموای رنگ اصلیمونو میندازیم و دو ردیف زنجیر تک پایه می زنیم .

حالا تعداد کل زنجیره هارو می شماریم و بعد نصفش می کنیم و اون نصف رو طوی که از سمت راست و چپ پاپوش , یک اندازه بیفته ( مانند شکل زیر)  یه رنگ دیگه میندازیم (اینجا مشکی انداختیم ) به همون روش حدودا ۸ الی ۱۰ ردیف می بافیم .( یعنی چیزی شبیه شکل زیر رو می بافیم و فق قسمت هایی که در شکل به رنگ مشکی هستن رو ادامه میدیم و باقیشو نمی بافیم . )

حالا ۵ تا زنجیره میندازیم و انتهاشو به ابتداش وصل می کنیم تا دایره بشه و دور تا دورش ( حدودا ۳ ردیف ) زنجیر ۲ پایه میندازیم . بعد اینکه ۲ تا دایره درست کردیم . کاموای سومی که استفاده کردیم ( مشکی ) رو مانند شکل زیر از نیم سانت بالای مرکز دایره میندازیم و حدودا ۸ الی ۱۰ ردیف زنجیر ۲ پایه می بافیم .

حالا تیکه دوم رو به تیکه اولی می دوزیم . طوری که دایره درست روی محل انگشتان پا قرار بگیره و مستطیل مشکی بالای پا رو بگیره .

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.