اموزش کاردستی و تزیین

آموزش دوخت کیف آرایش پارچه ای خانم ها

آموزش دوخت کیف آرایش پارچه ای خانم ها

خــانه و خــانه داری و تزیین

آموزش دوخت کیف آرایش پارچه ای خانم ها

آموزش دوخت کیف آرایش پارچه ای خانم ها

این کیف دوشی و با طراحی زیبا و ساده برای مواقعی که وسایل زیادی ندارید و فقط می خواهید کمی پول و موبایل و لوازم آرایش همراهتان باشد بسیار مناسب  و مورد نیازاست. لازم نیست برای خرید آن پول زیادی هزینه کنید و دنبال انتخاب باشید و وقت نیز صرف کنید . چون این نوع و مدل کیف های آرایشی زیبا این چند ماهه خیلی مد شده اند، قیمت های و هزینه های گزاف و بالایی هم دارند. اما پولتان را هدر ندهید. خودتان در خانه یکی از آنها را به رنگ دلخواه طراحی و بدوزید به انتخاب و صلیقه خودتان فقط با کمی گزاشتن وقت در مواقع بیکاریتان به همین سادگی  خوب آموزش رو شروع میکنیم

وسایل موردنیاز :
•    کاغذ کپی
    مداد
    قیچی تیز و خیاطی
    ۳۵٫۵×۷۶ سانتی متر نمد صورتی روشن (یا هر رنگی که دوست دارید و مورد تایید صلیقه شماست)
•    نمد نارنجی، قرمز، بنفش، آبی روشن و زرد (هر رنگی که دوست دارید)
    نخ گلدوزی قرمز، زرد، آبی و سبز
    کاموا در رنگ های قرمز، آبی، زرد و سبز( بازم به تایید سلیقه  شماست هر رنگی که مورد تایید شماست)
    سوزن خیاطی
•    ۳۵٫۵×۷۹ سانتی متر پارچه آستری
•    چرخ خیاطی

•    دو تکه نوار پارچه ای در اندازه ۱۱٫۵×۵۱ سانتی متر برای دسته کیف
    دو تکه پارچه نمدی به رنگ نارنجی و در اندازه ۹×۵۱ سانتی متر برای دسته کیف
•    الگو : یک بیضی بزرگ کج و معوج برای پارچه قرمز، یک بیضی کج و معوج کوچک تر از قبلی برای پارچه بنفش، یک بیضی کج و معوج کوچک تر از نمونه بنفش برای پارچه نارنجی و یکی دیگر برای پارچه آبی روشن. اما سعی کنید بیضی های پارچه های آبی و نارنجی یک  شکل نباشند. یک الگوی برگ که یک سرش گرد است نیز نیاز دارید.

طرز دوخت کیف آرایش :
۱٫ ابتدا شکل های ذکر شده را روی کاغذ الگو بکشید و سپس کاغذ را روی پارچه های مشخص شده بکشید و آنها را برش دهید. اندازه گلبرگ ها و برگ به دلخواه خودتان بستگی دارد اما سعی کنید اینقدر بزرگ باشد که خودش را نشان بدهد.

۲٫ با کمک نخ گلدوزی قرمز، نخ کاموایی قرمز را به صورت گل وسط پارچه نمدی بیضی و نارنجی بدوزید. از فاصله چند میلی‌متری لبه های بیرونی پارچه نارنجی را برش بدهید تا ریش‌ریش شود. همین کار را کاموای آبی و پارچه نمدی آبی و نخ آبی تکرار کنید. برای زیبایی گل های کاموایی می توانید در وسط آنها یک مهره زرد ریز بگذارید یا با نخ زرد، گرد کوک بزنید.

۳٫ بیضی نارنجی را داخل دایره کج و معوج قرمز رنگ بگذارید و با نخ گلدوزی قرمز بالای قسمت ریش‌ریش شده را کوک بزنید. بیضی آبی را نیز داخل دایره بنفش بگذارید و با نخ آبی کوک بزنید.

۴٫ پارچه نمدی صورتی را از وسط تا کنید. دو طرف لبه ها را با کوک دندان موشی به هم وصل کنید لبه های بالای کیف را نیز به طور جداگانه با نخ آبی دندان موشی کوک بزنید.

۵٫ از نمد سبز روشن، یک نوار باریک و بلند در اندازه ۲۳×۲ سانتی متر برش بزنید. از نمد سبز تیره نیز نواری با اندازه ۱۵٫۲×۲ سانتی متر برش دهید. همان طور که در شکل می بینید، کاموای زرد را وسط نمد سبز روشن بگذارید و از بالا تا پایین کوک بزنید تا به نمد بچسبد و همین کار را با کاموای سبز روشن و نخ زرد روی نمد سبز تیره تکرار کنید.

۶٫ دو تکه نوار پارچه  ای ۱۱٫۵×۵۱ سانتی متری را از وسط تا کنید. هر کدام از نوارهای تا شده را روی نمدهای نارنجی ۹×۵۱ سانتی متری بگذارید. لبه های اضافه آن را به داخل تا کنید و لبه های آنها را با چرخ خیاطی به هم بدوزید. سپس با کمک نخ گلدوزی زرد، لبه های محل اتصال را کوک تزئینی بزنید.

۷٫ پارچه آستری را از وسط تا کنید. لبه های آن را چرخ کنید. از هر طرف ۱٫۲ سانتی متر تو بگذارید. کیسه به دست آمده را داخل کیف بگذارید. دسته های کیف را در فاصله بین نمد و پارچه آستری قرار دهید و به هم بدوزید. روی آنها را نیز کوک تزئینی بزنید.

و در آخرم بازم تاکید میکنم تمام رنگ ها و نوع جنس های آموزش هایی که داده میشود کاملا به صلیقه شماست و هیچ ایه یا اجباری برای استفاده مو به مو و تهیه موارد بالا نمیباشد  شما با خلاقیت خود نیز میتوانید حتا  کیف های زیبا تر و جالب تری  بسازید

از این آموزش دوخت کیف ساده و لوازم ارایشی زیبا هم امید وارم لذت برده باشید تا آموزش  بعدی خیاطی

.

.

 

 

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.