اموزش کاردستی و تزیین

آموزش شمع سازی مخصوص سفره هفت سین طرح داخل جام

آموزش شمع سازی مخصوص سفره هفت سین طرح داخل جام

مجموعه: خــانه و خــانه داری و تزیین

نجوه ساخت و اموزش شمع سازی شمع مخصوص عید نوروز ۹۴

ساخت شمع مخصوص سفره هفت سین

سلام با یک اموزش دیگه همراهتون هستیم. خوب این بار اموزش شمع سازی رو مختص دادیم به عید نوروز و کاملا اختصاصی این مدل شمع را برای تحویل سال و سر سفره هفت سینتان قرار دادیم حتما درست کنید و در لحظه نحویل سال همراه شما وخانواده دوست داشتنیتان باشد. با تشکر سایت تهران مال ماست.همه ایرانی های عزیز دوستتون داریم و بازم سال نو رو پیشاپیش به همتون تبریک میگیم

آموزش شمع سازی,آموزش ساخت شمع,آموزش ساخت شمع تزئینی,آموزش تزئین شمع,وسایل و لوازم مورد نیاز برای ساخت شمع
– یک قرقره سیم مسی نازک
– یک توپ پولی‌استیرن که داخل ظرف جا بگیرد
– موچین
– سیم‌بر
– ظرف گرد شیشه‌ای
– نگهدارنده فتیله (لنگر فتیله)
– قابلمه
– دماسنج گیره‌دار
– موم ژله‌ای شمع …

نکته طرح:
برای شمع‌های بلند می‌توانید سیم را اطرف مداد بپیچید و به‌صورت مارپیچ فُرم دهید یا اینکه سیم را به شکل اشکال هندسی فُرم داده و داخل ظرف قرار دهید.

روش ساخت:
– برای فرم دادن سیم مسی یکی از روش‌های زیر را به‌کار ببرید.
روش پیچیدن سیم به‌صورت شل: سیم مسی را شل اطراف یک گلوله (توپ) از جنس فُوم چند بار بپیچید تا شکل موردنظر خود را به‌دست آورید. سپس به آرامی توپ را به سمت بیرون فشار دهید. (شما مجبور هستید که سیم‌ها را جابه‌جا کنید تا توپ خارج شود و سپس آنها را دوباره در جای خود مرتب کنید). به پیچیدن سیم ادامه دهید و محکم بپیچید تا شکل موردنظر خود را به‌دست آورید.
-سیم فُرم گرفته را داخل ظرف موردنظر قرار دهید فتیله را هم در ته ظرف به‌وسیله نگهدارنده قرا ردهید و سیم‌ها را در اطراف فتیله به سمت بیرون پخش کنید تا از فتیله دورتر قرار بگیرند.
-قابلمه را روی حرارت پائین قرار دهید، و به مقدار کافی ژل برای پُر کردن ظرف داخل قابلمه بریزید و ذوب کنید، دماسنج را به بدنه قابلمه وصل کنید (دقت کنید که روی بسته‌های ژل میزان درجه حرارت داده شده) بنابراین ژل را تا همین درجه حرارت دهید، و سعی کنید که ژل زیاد داغ نشود سپس ژل را در ظرف بریزید.

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.