آشپزی، دسر و شیرینی

آموزش طرز تهیه کیک ارده مناسب برای جشن تولد

آموزش طرز تهیه کیک ارده مناسب برای جشن تولد

طرز تهیه و پخت کیک تولد

کل ظرف باید از کاغذ پوشیده باشد مواد داخلش ریخته با دست فشار می دهیم تا خوب همه جا ظرف پر شود دو ساعت داخل فریزر می گذاریم بعد داخل ظرف مورد نظرمان برمیگردانیم کاغذهای آن را جدا میکنیم

طرز تهیه کیک ارده

مواد لازم برای پخت کیک واسه ۵ نفر :
بیسکویت  ۲ بسته
خامه   ۲۰۰ گرم
 ارده  ۲۰۰ گرم
عسل  ۱۵۰ گرم
کره  ۱۰۰ گرم
گردو نگینی شده  ۱۰۰ گرم
طرز تهیه :
بیسکویت را  در غذاساز ریخته پودر میکنیم و کره را اضافه میکنیم با دور آرام میزنیم بعد ارده مان را میریزیم من از حلوا ارده استفاده کردم شما میتوانید از ارده خالی استفاده کنید ولی ارده خالی تقریبا مزه ای  تلخ مانند دارد و بهتر است از حلوا ارده استفاده شود بستگی به صلیقه شخصی خودتان دارد.

مواد را از غذاساز خارج میکنیم داخل یک کاسه نسبتا بزرگ میریزیم خامه و گردو اضافه میکنیم مرتبا هم میزنیم تا حالت خمیری دربیاید، در قالب مورد نظرمان کاغذ روغنی می اندازیم.

کل ظرف باید از کاغذ پوشیده باشد مواد داخلش ریخته با دست فشار می دهیم تا خوب همه جا ظرف پر شود دو ساعت داخل فریزر می گذاریم بعد داخل ظرف مورد نظرمان برمیگردانیم کاغذهای آن را جدا میکنیم ۱ ساعت هم داخل یخچال می گذاریم. من روی آن یک خورده شکلات ریختم با مغزها تزینش کردم .
توجه: این کیک خیلی پرکالری و شیرین می باشد مناسب برای صبحانه است که در طول روز کالری مصرف شده رو بسوزانید یا مناسب برای  افراد ورزشکار یا کسانی که میخواهد کالری بسیاری جذب بدن خود بکنند.

.

.

 

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

یک دیدگاه در ”آموزش طرز تهیه کیک ارده مناسب برای جشن تولد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.