پزشکی، سلامت روحی و روان شناسی

خطر سرطان در کمین زنان شاغل در شیفت شب

خطر سرطان در کمین زنان شاغل در شیفت شب

محققان دریافتند که شیفت شب کاری در زنان شاغل باعث می شود که در معرض بیشتری از بیماری‌های قلبی قرار گیرند.

سلامت روحی و روان شناسی

خطر سرطان,درمان سرطان

خبرگزاری فارس: خطر سرطان در کمین زنان شاغل در شیفت شب

به گزارش گروه دانستنی های خبرگزاری فارس، محققان دریافتند که زنانی که در شیفت شب کار می کنند، در معرض خطر بیشتر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی در مقایسه با افرادی که کار آنها از ۹ صبح تا ۵ است، قرار دارند.

پزشکان در آخرین تحقیقات خود متوجه شدند که افرادی که شیفت چرخشی شبانه به مدت ۵ مرتبه یا بیشتر در سال داشتند در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری های عروقی قلبی یا خون قرار گرفتند.

همچنین افرادی که کار آنها ۱۵ سال یا بیشتر چرخش شیفت شب داشتند در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان ریه قرار گرفتند.

سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۰۷، کار شیفت شب را به عنوان یک ماده سرطان زا احتمالی (علت سرطان) به دلیل ایجاد اختلال در ساعت بدن شخص طبقه بندی کرده است.

در این تحقیقات، محققان داده های مطالعه سلامت پرستاران را که در سال ۱۹۷۶ آغاز شد بررسی کردند در این تحقیقات ۱۲۱ هزار و هفتصد پرستار آمریکایی بین ۳۰تا ۵۵ ساله از طریق پاسخ به پرسشنامه هایی مورد بررسی قرار گفتند.

این تحقیقات نشان داد که افرادی که بیش از ۵ سال در شیفت شب کار کرده بودند ۱۱ درصد بیشتر در خطر مرگ و میر قرار گرفته بودند.

برای این گروه، همچنین مرگ ناشی از بیماری های قلبی و عروقی ۱۹ درصد بالاتر بود و در کسانی که شیفت شب آنها بیش از ۱۵ سال کار کرده بودند، خطر سرطان ریه ۲۵ درصد بالاتر بوده است.

.

.

.

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.