عکس زنان و دختران زیبا، گالری عکس

خودروی تویوتا میرای با یک مخزن هیدروژن

خودروی تویوتا میرای با یک مخزن هیدروژن

خودروی تویوتا میرای با یک مخزن هیدروژن ۵۰۰ کیلومتر راه می رود

Toyota Mirai

 امروز کمپانی ژاپنی تویوتا به صورت رسمی اعلام کرد خودروی هیدروژنی میرای که قرار است تا پایان سال جاری میلادی در آمریکا عرضه شود، می تواند با یک مخزن هیدروژن مسافت ۵۰۰ کیلومتری را بپیماید. با زومیت همراه باشید.

 آن طور که تویوتا اعلام کرده مسافت پیموده شده از هر خودروی دیگری با آلودگی صفر از جمله تسلا مدل S نیز بیشتر است، ولی هنوز مشکل کمیاب بودن ایستگاه های سوخت هیدروژن وجود دارد. قرار است فروش این خودرو در آمریکا از کالیفرنیا آغاز شود که کار روی شبکه ی کوچک ایستگاه های سوخت هیدروژنی توسط Northeast در حال انجام است.

تویوتا همچنین اعلام کرده است که خودروی Mirai با مصرف سوخت ۳٫۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در سیکل ترکیبی توانسته به استاندارد EPA دست پیدا کند. این مقدار حتی در مقابل خودروهای فوق کم مصرف بنزینی می تواند رکورد خوبی باشد ولی تسلا مدل اس با ۲٫۷ لیتر و فورد فوکوس الکتریکی با ۲٫۱۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر همچنان در جایگاه بالاتری قرار دارند. به معنای دیگر برای رسیدن به انرژی خالص بیشتر، قوای محرکه هیدروژنی تویوتا همچنان باید برای سازگاری بیشتر با نمونه ی الکتریکی که از باتری تغذیه می شود، تحرک بیشتری داشته باشد.

ولی برخلاف پا بر جا بودن مشکل ایستگاه های محدود سوخت رسانی، خودروی تویوتا میرای را می توان یک مدل جذاب دانست. پر واضح است که مشکلات زیرساختی می تواند حداقل در کوتاه مدت مانع اصلی رشد این تکنولوژی شود، ولی خوشبختانه تویوتا سعی کرده با اختصاص ۱۵ هزار دلار این موضوع را برای تامین سوخت اولین سری خریداران خودروی میرای جبران کند. از اواخر تابستان امکان سفارش تویوتا میرای برای اهالی کالیفرنیا امکان پذیر خواهد بود.

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.