اموزش کاردستی و تزیین

ساخت و آموزش شمع سازی به شکل توپ‌ بیلیارد

ساخت و آموزش شمع سازی به شکل توپ‌ بیلیارد

مجموعه: خــانه و خــانه داری و تزیین

امروز در خدمتتون هستیم با اموزش بسیارجالب شمع سازی اونم به شکل توپ نه هر توپی به شکل توپ های خوشگل و زیبای بیلیارد بنظر من این مدل مع ها یکی از زیباترین شکل های شمع سازی میباشند. برای یاد گیری و ساخت شمع سازی به شکل توپ بیلیارد این مطلب را تا اخر دنبال کنید هم راه ما

آموزش شمع آرایی به شکل توپ‌های بیلیارد

ابزار و وسایل لازم برای ساحت:  رنگ اکرولیک مشکی، آبی، سبز، نارنجی، ارغوانی، قرمز، زرد، شاه‌بلوطی – مقوا نازک، مربعی به ضعل ۵ سانتی‌متر – اسپری براق‌کننده – چاقو طراحی – قلم‌مو باریک، پهن – مداد – شمع گرد سفید رنگ “۱۶ عدد”

آماده برای ساحت:آموزش شمع آرایی به شکل توپ‌های بیلیارد
– خوب مواد را اماده کرده ودر دسترس میگزارید و یک براورد میکنید که چه میزارن از هر موادی میخاهید و دوست دارید شمعیکه می سازید به رنگ کدام یک از توپ ها باشد ولی بهترین کار این است که تمامی توپ های میز بلیار را بسازید تا زیبایی بیشتری داشته باشد
خوب بزنید بریم سراغ اموزش حالا که همه چیز اماده شده

 


روش ساخت توپ ها:
۱. طرح دایره‌ای را به قطر ۵/۲ سانتی‌متر روی مقوای نازک بکشید و به‌وسیله چاقوی طراحی دایره را ببرید. تکه مرکز آن را بیرون آورید. سپس طرح را در بالای شمع حدود ۳/۱ سانتی‌متر زیر فتیله قرار دهید، با استفاده از مداد اطراف سوراخ طرح را بکشید و یک بریدگی ناچیزی روی شمع ایجاد کنید برای تمام شمع‌ها این عمل را تکرار کنید به‌جز یک عدد که گوی بیلیارد می‌باشد.


۲٫ توپ‌ها را رنگ‌آمیزی کنید با قرار دادن دایره در بالای هر یک تا حدود سفیدی زیر فتیله با استفاده از قلم‌موی پهن یکی از شمع‌ها را با هر یک از رنگ‌های اکرولیک نام برده رنگ‌آمیزی کنید. رنگ زرد، آبی، قرمز، ارغوانی، نارنجی، سبز، شاه‌بلوطی و مشکی.


۳٫ برای درست کردن خطوط روی شمع از قلم‌مو باریک استفاده نمائید و خطی به ضخامت ۳/۰ سانتی‌متر اطراف دایره زیر فتیله یکی از رنگ‌های نام‌برده برای هر یک از توپ‌ها بکشید. رنگ زرد، آبی، قرمز، ارغوانی، نارنجی، سبز و شاه‌بلوطی، تقریباً ۵/۲ سانتی‌متر زیر دایره، را یک نوار پهن به اندازه ۲/۳ سانتی‌متر اطراف هر خط توپ را با رنگ هماهنگ رنگ کنید.


۴٫ با استفاده از قلم‌مو باریک اعداد را داخل دایره‌های روی توپ‌ها به این ترتیب بنویسید.
– شماره ۱ زرد
– شماره ۲ آبی
– شماره ۳ قرمز
– شماره ۴ ارغوانی
– شماره ۵ نارنجی
– شماره ۶ سبز
– شماره ۷ شاه‌بلوطی
– شماره ۸ مشکی
– شماره ۹ زرد راه‌راه
– شماره ۱۰ آبی راه راه
– شماره ۱۱ قرمز راه راه
– شماره ۱۲ ارغوانی راه راه
– شماره ۱۳ نارنجی راه‌ راه
– شماره ۱۴ سبز راه راه
– شماره ۱۵ شاه‌بلوطی راه راه
۵. در خاتمه هر یک از شمع‌ها را با اسپری براق‌کننده بپوشانید تا شفاف‌تر جلوه کنند.

تمام موفق باشید و از این شمع ها زیبا لذت ببرید.

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.