اخبار، اخبار و خبر های ایران و جهان

نماینده کلیمیان در مجلس:موافق توافق هسته ایم

نماینده کلیمیان در مجلس: موافق توافق هسته ای هستیم/ نتانیاهو سخنگوی ما نیست/ اکثر یهودیان آمریکا حامی توافق اند

“نتانیاهو بهتر است به جای حرف زدن درباره روابط ایران و آمریکا به فکر بحران هایش باشد.”
نتانیاهو صلاحیت اظهارنظر درباره ایران را ندارد/ بدنه یهودیان آمریکا حامی توافق استنماینده کلیمیان در مجلس با بیان اینکه اکثریت یهودیان آمریکا حامی توافق هسته ای اخیر هستند گفت: متاسفانه اقلیتی از روسای کارخانه های اسلحه سازی و یهودیان افراطی که دارای دستگاه های تبلیغاتی و رسانه ای هم هستند مخالف توافق اند و سعی می کنند همه یهودیان را اینگونه جلوه دهند.”سیامک مره صدق” در گفتگو با خبرنگار عصرایران درباره توافق هسته ای ایران و گروه ۱+۵ گفت: همانطور که رهبر انقلاب تاکید کردند تلاش تیم دیپلماتیک ایران قابل انکار نیست و تلاش های طاقت فرسایی انجام شد اما باید توجه کنیم که نباید به طرف های مذاکره خوشبین بود.

سیامک مره صدق ۵۰ ساله نماینده کلیمیان (یهودیان) ایران در مجلس شورای اسلامی است. وی پزشک متخصص جراحی عمومی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، رئیس بیمارستان دکتر سپیر تهران و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس است.

“مره صدق” نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: استکبار دشمنی با ملت ایران را پایان نداده اما در این مرحله با  توجه به مقاومت ملت ایران و تلاش های دیپلماتیک فراوان به یک توافقی رسیده ایم.

جمعیت یهودیان ساکن در ایران کمتر از ۱۰ هزار نفر است و آنها براساس قانون اساسی، در مجلس شورای اسلامی یک نماینده دارند.

نماینده کلیمیان در مجلس: کلیمیان ایران موافق توافق هسته ای هستند/ نتانیاهو سخنگوی یهودیان نیست

عضو ارشد جامعه کلیمیان ایران تاکید کرد: کلیمیان ایران به عنوان بخش جدایی ناپذیر جامعه ایران، سرنوشت مشترکی با تمام ایرانیان برای خود قائلند و هر موضوعی که به نفع ایرانیان باشد به نفع جامعه کلیمیان هم خواهد بود و بالعکس و بر این اساس ما موافق این توافق هستیم و کلیت آن را مثبت و به نفع ایران می دانیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسات اخیر بین یهودیان آمریکا با رئیس جمهور این کشور خاطر نشان کرد: اکثریت یهودیان آمریکت صلح طلب و حامی توافق ایران و ۱+۵ هستند اما اقلیتی که کارخانه های اسلحه سازی و رسانه ها را در اختیار دارند و جنگ طلب و افراطی به شمار می روند با این توفق مخالفند و به علت داشتن نفوذ و رسانه سعی می کنند همه یهودیان آمریکا را مخالف توافق جلوه دهند درحالیکه بر اساس اطلاعاتی که ما داریم بدنه اصلی یهودیان آمریکا موافق توافق اند.

مره صدق در خصوص مواضع نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفت: نتانیاهو طوری رفتار می کند انگار سخنگوی یهودیان جهان است در حالیکه او نه تنها سخنگوی یهودیان نیست بلکه مورد نفرت اکثر یهودیان آزاده جهان است.

نماینده کلیمیان ادامه داد: نتانیاهو بهتر است به جای حرف زدن درباره روابط ایران و آمریکا به فکر بحران هایش باشد و برای کودک سوزی و کودک کشی در سرزمین های اشغالی چاره اندیشی کرده و برای پایان دادن به ستم و ظلم به مردم غزه فکری بکند.

وی تاکید کرد: نتانیاهو صلاحیت اظهار نظر درباره توافق و ایران را ندارد.

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.