باغبانی و پرورش گل و گیاه

خواص گیاه صبر زرد برای پوست و طریقه مصرف صبر زرد

خواص گیاه صبر زرد برای پوست و طریقه مصرف صبر زرد

گیاه صبر زرد بهترین کرم مرطوب کننده پوست است

صبر زرد طبی یا آلوئه‌ورا با نام علمی: Aloe vera

خواص گیاه صبر زرد برای پوست و طریقه مصرف صبر زرد http://tehranmall-co.ir/
طریقه مصرف صبر زرد برای پوست

با شکستن برگهای گیاه صبرزرد که نام دیگر آن آلوورا می باشد می توان از ژله آن به عنوان بهترین کرم مرطوب کننده پوست استفاده کرد.

صبرزرد با نام علمی Aloe vera یکی از گیاهانی است که قبل از میلاد مورد مصرف مردم بوده است. کلئوپاترا ملکه مصر پوست خود را هر روزه با این گیاه ماساژ می داد که از شر آفتاب مصر در امان باشد و حتی مصریان آن را برای مومیایی مردگان خود نیز به کار می بردند.ساقه های این گیاه کوتاه، ضخیم، کم و بیش منشعب و شاخه دار است. برگهای آن واقع در قاعده ساقه و پهنک آن باریک و نوک تیز است.

مشخصات گیاه صبرزرد

گلها در انتهای ساقه بدون برگ و به صورت خوشه های انبوه در رنگهای زرد و قرمز ظاهر می شوند.در نقاطی که گیاه صبرزرد به خوبی شناخته شده است، اکثر کسانی که از سلامتی کامل برخوردارند اظهار داشتند که هر روز صبح یک قاشق غذاخوری از شیرابه یا شربت آن نوشیده اند. این گیاه شیرابه ای دارد که به طور مستقیم از برگ آن بدست می آید و به مراتب از محصولات دیگر گیاه قویتر است.

صبر زرد طبی یا آلوئه‌ورا Aloe vera

خواص درمانی صبر زرد

شیرابه زردرنگ صبرزرد فوق العاده تلخ است برای کاهش مزه تلخ شیرابه می توان قسمت سبز برگ را با چاقو تراشیده و شیرابه زرد رنگ را از سطح مغز برگ با عمل آبکشی پاک کرد، در این صورت به مقدار زیادی تلخی از بین خواهد رفت. نتایج تحقیقات انجام شده به روی گیاه صبرزرد نشان داده است که از این گیاه برای درمان افزایش قندخون، بهبود گردش خون، بواسیر، درمان افزایش کلسترول خون، درمان فشار خون، کم خونی و جلوگیری از خونریزی بسیار موثر است.

صبرزرد در حفاظت پوست و موی سر، بهبود سوختگی ها و تاولها، درمان سینوزیت و آسم نیز توصیه شده است.این گیاه معجزه گر بر دستگاه گوارش نیز اثری بسیار مفید دارد. بطور عمده بر روده بزرگ اثر می کند و برای درمان یبوست، سوء هاضمه، دل پیچه و عفونت روده بسیار موثر است.

به دلیل اثرات مهم ترکیبات صبرزرد در درمان بیماریها این گیاه شهرت جهانی پیدا کرده بطوری که در محافل علمی از آن به عنوان گیاه جادویی یاد می کنند.

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.