باغبانی و پرورش گل و گیاه

پرورش گل و گیاه : اموزش طرز کاشت کلم چینی

پرورش گل و گیاه : اموزش طرز کاشت کلم چینی

کلم چینی :

( Brassica Pekinensis , B. chinensis )

طرز کاشت کلم چینی Brassica Pekinensis

منشأ آن از آسیای شرقی است. کلم چینی در این مناطق از نظر فیزیولوژیکی دو ساله است ولی در مناطق معتدل  یکساله کشت می شود. قسمت  خوراکی  این کلم برگهای ناصاف بیضی شکل و یا کشیده آن است.

گلهای کلم چینی  در دمای پایین تر از ۱۲ درجه سانتی گراد و یا درروزهای بلند  به وجود می آید این گیاه بدون ساقه است دمای پایین ( ۲ ـ ۸   درجه سانتیگراد ) در هنگام جوانه زنی گیاه را قبل از تشکیل پیچ برگ به گل دهی سوق می­دهد.

ارزش غذایی کلم چینی:

کلم چینی که بصورت  سالاد و یا پخته مورد مصرف قرار می­گیرد به علت داشتن اسیدهای آمینه ضروری و مقداری پروتئین و کربوهیدرات و ویتامین C یکی  از مهمترین گیاهان این خانواده است.

کاشت،  داشت و برداشت کلم چینی:

این کلم در زمین­های لومی بهترین نتیجه را می­دهد. احتیاج آن به آب زیاد است و در مقابل خشکی نیز حساس است. کلم چینی دمای تا ۶ ـ درجه سانتیگراد را به خوبی تحمل می کند. کودهای شیمیایی مورد نیاز حدود ۱۲۰ کیلو ازت (    قبل از کاشت و بقیه به فرم کود سرک ) ۸۰ کیلو P ۲ o ۵ و ۱۶۰ کیلو K ۲ o  در هکتار است.

عملیات برداشت کلم چینی  شبیه کلم پیچ است یعنی اینکه کلم را از بوته جداکرده و برگهای خارجی آن را قطع می­کنند و آنرا برای فروش به بازار عرضه می­کنند شرایط نگهداری آن مشکل است.

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.