باغبانی و پرورش گل و گیاه

پرورش گل و گیاه : خواص کلم بروکلی و زخم معده

پرورش گل و گیاه : خواص کلم بروکلی و زخم معده

کلم بروکلی :

خواص کلم بروکلی و زخم معده


یکی از سبزیجات بسیار با ارزش است که سرشار از مواد مغذی می باشد و فواید
بی شماری در ارتقاء سلامتی انسان دارد.


مواد مغذی و سایر موادی را که در بروکلی وجود دارند و اثرات زیادی در پیشگیری از بیماری ها دارند، به ترتیب زیر برای شما بیان می کنیم
:


بروکلی دارای ماده ای بنام سولفورافان (sulforaphane ) است که تعداد ، اندازه و تکثیر تومورهای سرطانی را به نحو چشمگیری کاهش می دهد. در نتیجه از ابتلا به سرطان به خصوص سرطان های سینه، معده، روده بزرگ، رکتوم و ریه ها در انسان
پیشگیری می کند .

بروکلی دارای مقادیر زیادی فیبر، کاروتنوئید ، ویتامین  A ،   ویتامین C و ویتامین K می باشد که باعث پیشگیری از سرطان معده و روده می شوند .

بروکلی به دلیل دارا بودن مقادیر بالای ویتامین C ، فیبر و بتاکاروتن( پیش ساز ویتامین A ) یک آنتی اکسیدان قوی محسوب می شود که از اثرات مخرب رادیکال های آزاد در بدن پیشگیری می کند. در نتیجه از بروز بیماری هایی مثل انواع سرطان، آلزایمر(فراموشی دوران پیری)، بیماریهای قلبی، آرتریت ( التهاب مفاصل) پیشگیری کرده و فرآیند پیری را به تاخیر می اندازد .

فیبر غذایی بالای موجود در بروکلی برای افراد دیابتی بسیار مفید است و افراد دیابتی برای کنترل بیماری خود بایستی این سبزی با ارزش را در وعده های غذایی خود قرار دهند .

کلسیم موجود دربروکلی، به همان میزان کلسیم موجود در شیر است، در نتیجه مصرف آن برای افرادی که دچار پوکی استخوان یا کمبود کلسیم هستند، بسیار مفید است. ولی چون شیر علاوه بر کلسیم، دارای ویتامین D نیز می باشد که به جذب کلسیم در بدن کمک می کند، به عنوان منبع بهتری برای رفع پوکی استخوان مطرح می شود .

 درمان زخم معده باکلم بروکلی

هرچند استفاده از سبزیها در برنامه غذایی بسیاری از خانواده های ایرانی گنجانده شده اما کلم بروکلی از جمله سبزیهایی است که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. نتایج مطالعات کارشناسی نشان داده که کلم بروکلی حاوی موادی است که می تواند در آینده به عنوان یک روش درمانی جدید زخم معده و حتی مداوای سرطان معده به کار گرفته شود .

محققان دانشگاه جان هاپکینز و مرکز بین المللی تحقیقات فرانسه درمحیط آزمایشگاهی، مشخص کردند که پلی فنل سولفورفان، باکتریهای سرطانی معده را از بین می برد. این ماده که به مقدار فراوان در کلم بروکلی موجود است، توانایی بدن را در مقابل سرایت و انتقال باکتریهای مولد بیماری زخم معده افزایش می دهد.

اثر کلم بروکلی در کاهش دردهای معده و همچنین اثر ضدباکتریایی آن از قبل مشخص شده بود اما نکته جدید این است که مواد موجود در این سبزی مغذی، تأثیر مهمی در نابودی باکتری بیماری زخم معده دارد. از آنجا که این باکتری در مقابل آنتی بیوتیک مقاوم است، مصرف کلم بروکلی می تواند بیش از ۸۰ درصدباکتریهای عامل سرطان و زخم معده را نابود کند .

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.