باغبانی و پرورش گل و گیاه

مصرف زغال اخته عروق خون و رگ ها را گشاد می‌کند

مصرف زغال اخته عروق خون و رگ ها را گشاد می‌کند

مصرف زغال اخته عروق خون را گشاد می‌کند

زغال‌اخته  با نام علمی: Cornus mas

مطالعات انجام شده بر روی خوک‌ها نشان می‌دهد شربت زغال اخته عروق خونی تنگ شده به دلیل رسوب کلسترول و تصلب شرایین را گشاد می‌کند.
به گزارش پایگاه اینترنتی ‪، محققان دانشکده دامپزشکی دانشگاه ویسکانسین نشان دادند زغال اخته باعث انبساط عروق می‌شود. خوک‌های مورد مطالعه به نوعی بیماری به نام افزایش کلسترول خانوادگی به دنبال یک نقص ژنتیکی مبتلا بودند.

بالا بودن سطح کلسترول خون باعث بیماری تصلب شرایین و اختلال عملکرد عروق می‌شود. به گروهی از این خوکها برای شش ماه شربت زغال اخته خورانده شد. بعد از شش ماه دانشمندان متوجه شدند عروق خونی این خوک‌ها مانند عروق خونی خوک‌های سالم کار می‌کند.

انبساط عروق با مصرف شربت زغال اخته در خوک‌های مبتلا به افزایش کلسترول خون خانوادگی حتی نسبت به خوک‌های سالم بیشتر بود. نتایج این مطالعه در کنگره بین‌المللی دانشمندان فیزیولوژی در سن‌دیه‌گو ارایه شد. از آنجا که اختلال در عملکرد عروق خونی باعث بروز بیماری قلبی می‌شود

یافتن راهی برای بازگرداندن عملکرد عروق به حالت طبیعی در بیماران مبتلا به تصلب شرایین و افزایش کلسترول خون برای پیشگیری از حملات قلبی و مغزی بسیار مهم است. در حال حاضر تحقیقات بسیاری در زمینه بررسی آثار مفید میوه‌ها و سبزیها بر سلامت انسان در دست انجام است.

این مطالعات منجر به درک بهتر سازوکارهایی می‌شود که توضیح‌دهنده تاثیر مواد غذایی بر حفاظت قلب و عروق است. محققان این طرح درصددند تا تعیین کنند کدام ترکیب زغال اخته باعث انبساط عروق می‌شود

مصرف زغال اخته عروق خون و رگ ها را گشاد می‌کند
«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.