باغبانی و پرورش گل و گیاه

خواص زردچوبه تازه در معالجه بیماریهاى غیرقابل درمان

خواص زردچوبه تازه در معالجه بیماریهاى غیرقابل درمان

زردچوبه تازه و یا پودر شده در معالجه بیماریهاى غیرقابل درمان نقش دارد

زَردچوبه یا زَرچوبه با نام علمی: Curcuma longa

خواص پودر زردچوبه http://tehranmall-co.ir/

براساس یک تحقیق پزشکى گیاه زردچوبه مى تواند بدون آنکه بر بیمار عوارض جانبى بگذارد ، در معالجه بسیارى از بیماریهاى غیر قابل درمان و خطرناک نقش درمانى داشته باشد .
این مطالعات نشان میدهد زردچوبه در درمان التهابات ویروسى کبد، تنظیم مقدار کلسترول خون و معالجه بیماریهاى سرطان سینه و خون موثر است.

در این گزارش پزشکى آمده است: مصرف روزانه یک قاشق مرباخورى زردچوبه در یک لیوان شیر گرم میتواند مانع از ابتلا به سرطان شود. مطالعات پزشکى نیز نشان میدهد، زردچوبه در درمان بیمارى قند با توجه به نقش آن در افزایش ترشح انسولین میتواند موثر واقع شود.

در زیر عکس گیاه زرد چوبه را مشاهده می کنید.

عکس گیاه زرد چوبه

زردچوبه مانع از غلظت خون مى شود و براى درمان دردهاى آنژین نیز مفید است. براساس این گزارش، گیاه مذکور در تنظیم هضم غذا ،درمان التهابات کولون ، بیماریهاى کلیه، پوست، بویژه درمان عقرب گزیدگى و مارگزیدگى و دردهاى دندان و لثه موثر است. همچنین زردچوبه در درمان بیماری هاى انگلى ، سرفه ، سرماخوردگى و تنگى نفس نقش مهمى دارد.

محل اصلى پرورش این گیاه هند است وبه عنوان یک ماده رنگى غذایى از آن استفاده میشود در عین حال بخاطر مواد آنتى باکترى که دارد، نقش مهمى در نگهدارى مواد غذایى ایفا میکند.

زردچوبه تازه Curcuma longa
«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.