اموزش کاردستی و تزیین

آموزش نقاشی مداد رنگی روش سایه زدن و رنگ امیزی

آموزش نقاشی با مداد رنگی روش سایه زدن و رنگ امیزی

آموزش نقاشی با مداد رنگی روش سایه زدن و رنگ امیزی (طرح زدن)

 در این مطلب قصد داریم روش رنگ امیزی و طرز سایه زدن گل رز یا هر نقاشی دیگر در سبک نقای با مداد رنگی رو به صورت حرفه ای اموزش بدیم برای این کار از یک نقاشی گل رز یا گل سرخ استفاده می کنیم که قبلا اماده شده اگه نقاشی گل رز را بلد نیستید اول این مطلب رو بخوانید و نقاشی با مداد رنگی کشیدن و طراحی گل رز را یاد بگیرید در این لینک.

آموزش نقاشی مداد رنگی روش سایه زدن و رنگ امیزی
نقاشی با مداد رنگی یکی از سبک هایی است که اکثر هنرمندان به آن روی می آورند و هر هنرمندی حداقل یک یا دو طرح را با مداد رنگی کار کرده است.
 نقاشی با مداد رنگی یکی از سبک هایی است که اکثر هنرمندان به آن روی می آورند و هر هنرمندی حداقل یک یا دو طرح را با مداد رنگی کار کرده است.
هفته گذشته مطلبی در خصوص یکی از تکنیک های محو کردن رنگ ها در مداد رنگی ارائه دادیم که این کار را با حلال های مختلف می توان انجام داد. در این مطلب طرح زدن گل رز زرد را با تکنیک مداد رنگ آموزش می دهیم.
کشیدن این گل زیبا طی ۱۰ مرحله انجام می شود. زیرسازی طرح را با رنگ زرد و حل کننده انجام می دهیم تا بتوانیم حالت طلایی بودن را نشان دهیم . در اینجا من یک طرح دیجیتالی آماده کرده ام تا علاقه شما به نقاشی هم بیشتر شود. (رنگ زرد قناری Prismacolor هنر استیکس، شماره ۱۹۱۶، می تواند برای زیرسازی و سرعت بخشیدن به این روند مناسب باشد، فقط مواظب باشید خیلی سنگین از این رنگ استفاده نکنید ، برخی قسمت ها لازم است با مداد پر شود .)
طرح اولیه گل رز با مداد رنگی

۱ –طرح اولیه: پس از آنکه طراحی گرافیکی من کامل شد، از مداد Prismacolor Verithins (مداد رنگی با کربن سخت) استفاده کردم ، برای دوباره کشیدن خطوط، موقعی که دو یا چند منطقه با هم ، هم مرز هستند از رنگ های روشن استفاده کنید .

خطوط داخلی گل رز را کمی تیره تر می کنم به طوری که آنها از رنگ زمینه متمایز شوند. در هر مرحله از طرح یا فرآیند طراحی ، نوک مداد باید تیز باشد تا بتوان نور و خطوط نور را بدرستی نشان داد. اگر بیش از حد به مداد فشار وارد شود، خطوط روی سطح کاغذ تحت تأثیر قرار می گیرند و زمانیکه رنگ های دیگر را روی آن استفاده می کنیم ، این خطوط تو رفته خود را نشان می دهند.

 

رنگ زرد قناری را به کل طرح گل رز می زنیم

۲- زیر سازی با رنگ زرد: رنگ زرد قناری را به کل طرح گل رز می زنیم.

 

تربانتین آغشته شده روی کل رنگ زرد می زنم

۳- از حل کننده استفاده می کنیم: با پارچه ای کتانی که به صورت گلوله ای پیچیده شده است و به حل کننده هایی مانند بستین یا تربانتین آغشته شده روی کل رنگ زرد می زنم با این کار (طبق آموزش قبلی) رنگ زرد حالت یکنواختی به خود می گیرد و محو می شود.

 

لایه های گلبرگ گل رز را نقاشی و طراحی می کنیم

لایه های گلبرگ گل رز را نقاشی و طراحی می کنیم

۴- لایه های گلبرگ گل رز : با یک پاک کن ، برخی از رنگ های زرد زیر سازی را برای برجسته کردن گلبرگ پاک می کنیم(به عبارتی کمرنگ می کنیم که گویا نور به آن قسمت خورده است). من هر گلبرگ را به طور جداگانه رنگ می زنم زیرا رنگ ها و مقدارهای هر برگ با برگ دیگری متفاوت است. مراحل ۴ تا ۸ رنگ کردن معمولی گلبرگ ها در یک منطقه انتخاب شده را نشان می دهد، اما لازم است در حین کار به عکس مرجع نیز نگاهی بیندازیم تا بدانیم کدام قسمت ها نیاز به اضافه کردن رنگ دارد.

 

 از رنگ قرمز توسکانی برای سایه زدن

۵- آغاز رنگ کردن لایه ها: از رنگ قرمز توسکانی برای سایه زدن استفاده می کنم.

 

6- سایه زدن را بیشتر می کنم :

۶- سایه زدن را بیشتر می کنم : مناطق سایه زدن را بیشتر گسترش می دهم.

 

سایه زدن گل رز با مداد رنگی

۷- کار کردن روی لایه ها را ادامه می دهم: رنگ قرمز را به گلبرگ ها اضافه می کنم.

 

رنگ کارمین صورتی در تمام برگ ها

۸- آخرین مرحله لایه ها: رنگ کارمین صورتی در تمام برگ ها نشان داده شده است.

 

سایه زدن و رنگ امیزی گل رز با مداد رنگی حرفه ای

۹- از رنگ های کلیدی استفاده می کنم: در اینجا تقریباً رنگ ها به طور متوالی استفاده شده اند ، مراحل زیر دقیقاً کاری است که من روی طرحم انجام داده ام.

الف. قهوه ای مایل به زرد تیره و قرمز توسکانی برای تیره کردن برخی مناطق.
ب. قرمز توسکانی، قرمز تمشکی و قرمز خاکی برای تیره کردن سایه ها در مناطق قرمز رنگ.
پ. قرمز تمشکی و قرمز خاکی برای زدن سایه هایی کمرنگ در مناطق قرمز.
ت. قرمز تمشکی برای سایه های روشن تر در مناطق قرمز.
ث. قرمز خاکی سوخته، قرمز مایل به قهوه ای و نارنجی برای تیره کردن مناطق زرد.
ج. قرمز خاکی سوخته و نارنجی مایل به زرد برای سایه انداختن در مناطق زرد.
چ. قسمت هایی که زرد روشن هستند را رها کنید زیرا آنجا باید روشن باشد و نور خورده باشد.

۱۰- لایه پس زمینه: پس زمینه را با رنگ خاکستری ۷۰ درصدی، سبز تیره و سبز سیبی رنگ می کنم. در نهایت من کل نقاشی را چک می کنم و جاهایی که لازم است را دوباره رنگ می زنم.
طرح ما آماده قاب گرفتن است.

نقاشی گل رز و طراحی گل رز

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.