اموزش کاردستی و تزیین

بازی آموزشی برای کودکان پیش دبستانی

بازی آموزشی برای کودکان پیش دبستانی

تازه ترین تحقیقات حاکی از آن است که خلق و خو و عادات انسان از دوران جنینی و ۲ سال اول زندگی وی ناشی می شود و این نکته اهمیت آموزش و روش صحیح تربیت در سنین ابتدایی تولد کودک را نمایان می سازد.در این مقاله ما بازیهایی را به شما پیشنهاد می دهیم که علاوه بر سرگرم کردن کودکتان آموزشهایی را در جهت ایجاد خلاقیت و تقویت هوش و افزایش سطح هوشیاری کودک دلبند شما فراهم می آورد. در زیر چندین بازی منتخب را برای بچه ها گذاشتم که دونه دونه توضیح کوتاهی در موردشون میدم البته تصاویر کاملا گویاست.

اولین بازی که به نظر خودم بهترین بازی و سرگرم کننده ترین بازی برای کودکان با امکانات خیلی کم

برای درست کردن این بازی نیاز به یک ظرف شیشه ای خیلی بزرگ داریم که کناره های ظرف بسته باشه اگه کودکان سنشون خیلی کمه چون شن داخل ظرف به بیرون نریزه و محیط بازی بچه خراب و کثیف نشه و یا میزان شن داخل ظرف کم یا زیاد بشه و نشه روش نقاشی کشید ولی اگه کودکان سنشون زیاد فقط یک شیشه صاف و مسطح کافیه این ظرف رو یک چهار پایه قرار داده و زیر ان یک لامپ روشن میکنیم

نکته: میزان شن داخل ظرف باید به اندازه باشد که نور از ان عبور کند.

خوب حالا وقت بازیه از کودک بخاهید تا هر چه که دوست دارد بر روی شن ها نقاشی بکشد و دوباره با بر هم زدن ان یک نقاشی دیگر بکشد.(تصویر سمت راست)

و همین کار را میتوانید با یک ظرف پر از رنگ نیمه جامد بکنید (تصویر سمت چپ)

بازی آموزشی برای کودکان پیش دبستانی

خوب دومین بازی به این صورت که یک عکس یا یک طناب یا هر چیزی که بتوان ان را پیچ داد و به صورت خمیده در اورد از ان دو عدد تهیه میکنید.

نکته: کودک نباید بتواند طناب یا هر چیز دیگه را از حالت خمیدگی در بیاورد بهترین کار چسباندن طناب بر روی کاغذ است یا از نقاشی های فانتزی مثل کرم زیر استفاده کنید.طول اجسام خمیده نباید بیشتر از ده سانتیمتر (نسبت به سن کودک)باشد در اینجا پیش دبستانی ها مد نظر هستند.

 یکی از دیگری بزرگتر باشد و در اختیار کودک خط کش قرار میدهید و به او می اموزید بلندی و کوتاهی را از روی خط کش و بعد بعد یک تیکه خمیر بازی در اختیار او قرار میدهید او باید با خمیر اندازه طول طناب یا نقاشی را در بیاورد و با خط کش اندازه بگیرد.و بعد می خاهید از او که بگوید کدام یک بزرگتر است.

نکته: فقط میزان بزرگی مد نظر است که کدامیک بزرگتر است نه اندازه دقیق به سانتیمتر(نصبت به سن کودک)در اینجا پیش دبستانی ها مد نظر هستند.

بازی آموزشی برای کودکان پیش دبستانی1

بازی سوم نیاز به توضیح نداره یک تشت پر از شن در اختیار کودکان قرار داده تا بازی کنند و شکل درست کنند یا انها را جابجا کنند

Powered-by-Play-Teach-Preschool

بازی چهارم این بازی هم بسیار جالب بر روی یک سطح اشکال هندسی رو به طور واضح و کلفت می کشید و اشکال هندسی کوچک نیز اماده می کنید و از کودک میخاهید تا با هر یک از اشکال کوچک سطح اشکال کشیده شده بزرگ را پر کنند(حتما باید اشکال کشیده شده بر روی سطح بطور کامل پر شوند)

بازی آموزشی برای کودکان پیش دبستانی 5

بازی پنجم یعنی بچه ها عاشق این بازی هستند تعداد زیادی کاغذ رنگی رو پاره کنید در رنگ های مختلف در اندازه های کف دست تا اندازه یک سکه (اندازه ها مختلف باشند)و در اختیار کودکان بزارید.

نکته : پاره شدگی ها کاغذ باید کاملا تصادفی باشند.

اکنون از کودکان بخاهید تا با قوه تخیل خود و شکل هایی که در کاغذ رنگی ها می بینند دست به خلاقیت زده و با انها نقاشی بکشند.

بازی آموزشی برای کودکان پیش دبستانی 3

سوالی بود بپرسید در قسمت نظرات به زودی بازی های بیشتر خواهم گزاشت.

موفق باشید.

منبع: سایت تهران مال ماست

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.