اموزش خیاطی

آموزش چرم دوزی اماده سازی نخ و سوزن

آموزش چرم دوزی اماده سازی نخ و سوزن

آموزش چرم دوزی اماده سازی نخ و سوزن : اگر شما هم دوست دارید چرم دوزی را یاد بگیرید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، این دوره آموزش چرم دوزی برایتان مناسب است. چرم دوزی بیشتر از مهارت نیاز به تمرین دارد و هیچ چیز به اندازه ساخت وسایل چرمی‌مختلف مهارت چرم دوزی را بیشتر نمی‌کند اما دانستن اصول اولیه کار هم بسیار مهم است.

در این دوره آموزش چرم دوزی همین اصول اولیه را به شما یاد می‌دهیم. در این سری پست‌های ساختنی روش صحیح کارهایی را یاد می‌گیرید که برای ساخت هر وسیله چرمی‌باید بک یا چندبار آنها را انجام بدهید. این سری آموزش چرم دوزی شامل مهارت‌های زیر است :

آموزش چرم دوزی اماده سازی نخ و سوزن

روش صحیح نخ کردن سوزن چرم دوزی را یاد بگیرید

وقتی برای اولین بار می‌خواهید چرم دوزی کنید، سوزن را چطور نخ می‌کنید؟ احتمالاً نمی‌دانید که روش نخ کردن سوزن چرم دوزی کمی‌متفاوت است. در این قسمت از آموزش چرم دوزی اینکار را به شما یاد می‌دهیم. نخ کردن سوزن چرم دوزی بسیار ساده است و با هربار تمرین اینکار ساده تر هم میشود. نخ سوزن چرم دوزی گره نمیخورد و چون باید از چرم رد بشود فشار زیادی نیاز دارد. به همین خاطر باید مطمئن شوید نخ به روش صحیح از سوزن رد میشود.

اگر فکر می‌کنید نخ کردن سوزن نیازی به آموزش ندارد و ساده ترین کار در چرم دوزی است، حق با شماست. نخ کردن سوزن ساده ترین کار در چرم دوزی است اما نیاز به آموزش دارد چون گره زدن نخ چرم دوزی با نخ‌های معمولی فرق دارد. پس این قسمت را هم حتماً بخوانید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
  • سوزن چرم دوزی
  • نخ موم خورده

گام دوم : نخ را از سوزن رد کنید

نخ را از سوزن رد کنید

نخ را از سوزن رد کنید

هرقدر نخ که لازم دارید، ببرید. سر نخ را بین انگشتان تان کمی‌بچرخانید تا رشته‌هایش بهم بچسبند و نخ به اندازه سوراخ بالای سوزن بشود. سپس دو نیم سانتیمتر از نخ را از سوراخ سوزن رد کنید.

گام سوم : سوزن را از نخ رد کنید

حالا سوزن را از نخ رد کنید

حالا سوزن را از نخ رد کنید

قسمت بلندتر نخ را به سمت نوک سوزن بیاورید و آن را در دست تان بچرخانید تا رشته‌هایش از هم باز بشوند. حالا سوزن را از بین این رشته‌های نخ رد کنید.

گام چهارم : نخ را گره بزنید

نخی که سوزن را از آن رد کرده اید به سمت انتهای سوزن بکشید تا دور نخ کوتاه تر پیچیده بشود. همانطور که در تصاویر می‌بینید هر دو سر نخ باید بین رشته‌هایی که سوزن از آنها رد شده، قرار بگیرند. این قسمت کار کمی‌قلق دارد و باید دقت بیشتری کنید.

وقتی نخ را محکم بکشید، نخ و سوزن تان شبیه تصویر دوم میشود و یک گره روی نخ ایجاد میشود.

گام پنجم : نخ را بپیچانید

دو طرف نخ را بهم بپیچید

دو طرف نخ را بهم بپیچید

وقتی ته نخ را به روشی که گفتیم گره زدید، دو طرف نخ را با دست بهم بپیچید. با اینکار نخ محکم تر میشود، احتمال باز شدنش کمتر میشود و راحت تر می‌توانید آن را از سوراخ‌های روی چرم رد کنید.

اگر می‌خواهید چرم را روی پایه کوک بزنید، باید همین مراحل را برای طرف دیگر نخ هم تکرار کنید.

قسمت بعدی آموزش چرم دوزی

در قسمت بعدی آموزش چرم دوزی یاد می‌گیرید که چطور تکه‌های چرمی‌که می‌خواهید بهم بدوزید را بهم بچسبانید. اینکار هم درست مثل نخ کردن سوزن قلق‌ها و نکاتی دارد که برای ساخت یک وسیله چرمی‌شیک و مرتب باید آنها را رعایت کرد.

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.