باغبانی و پرورش گل و گیاه

مضرات شیرین بیان و خواص شیرین بیان برای مو در موخوره

مضرات شیرین بیان و خواص شیرین بیان برای مو در موخوره

شیرین بیان موخوره را درمان می کند

گیاه شیرین بیان با نام علمی (Glycyrrhiza globra)

مضرات شیرین بیان و خواص شیرین بیان برای مو در موخوره

برای درمان موخوره چای شیرین بیان را به سر بمالید

شیرین بیان گیاه بومی مناطق مدیترانه با نام علمی (Glycyrrhiza globra) در اکثر نقاط کشور می روید. شیرین بیان گیاهی است چند ساله و دارای ساقه ای به طول یک متر که در نواحی معتدل تا ارتفاع دو متر می رسد و ریشه آن به طور عمیق در زمین فرو می رود.

مهمترین ماده موثر شیرین بیان در ریشه گیاه موجود است از شکر شیرین تر است ریشه و ریزوم گیاه که به صورت با پوست یا بدون پوست مصرف دارویی دارد، قسمت مورد استفاده گیاه است که در قطعات استوانه ای در عطاری ها به فروش می رسد.

شیرین بیان که به عنوان پدربزرگ گیاهان دارویی معروف است خواص درمانی بسیاری دارد از جمله درمان کننده زخم معده و سرطان معده است که برای این منظور شربت این گیاه را تهیه و روزانه به مقدار یک قاشق غذاخوری قبل از غذا به مریض داده شود.

گیاه شیرین بیان Glycyrrhiza globra

این گیاه برای تقویت عمومی بدن مفید است و خوردن آن از پیری جلوگیری می کند. همچنین برای برطرف کردن زخم و التهاب دهان ریشه شیرین بیان را بمکید.شیرین بیان سرفه را برطرف می کند و تنگی نفس را تسکین می دهد و برای درمان سوء هاضمه مفید است و چشم را نیز تقویت می کند.

عرق شیرین بیان برای درمان سرفه و گرفتگی صدا، کم خونی، زخم و عفونت های لثه، بدبویی دهان و اشتها مفید است.بالا بردن فشارخون و پایین آوردن پتاسیم خون مضرات این گیاه محسوب می شود.

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.