اموزش حیوانات

اموزش نگهداری و عکس ماهی گورامی بوسنده

اموزش نگهداری و عکس ماهی گورامی بوسنده

ماهی گورامی بوسنده با نام هایی همچون ماهی بوسنده، بوسنده ی صورتی یا بوسنده ی سبز نیز شناخته می شود.رنگ اصلی این ماهی در طبیعت سبز رنگ است و رنگ صورتی مختص ماهی های پرورش یافته در آکواریوم می باشد.ماهی گورامی بوسنده دارای لبی ضخیم است  که به صورت لبی غنچه شده است که نام ماهی نیز از این ویژگی گرفته شده است.به طور کلی این ماهی، ماهی آرامی است.اما ممکن است که ماهی های نر با فشردن لب ها به یکدیگر با هم درگیر شوند.در بیشتر اوقات ماهی ضعیف تر عقب نشینی می کند و این درگیری به مرگ منجر نمی شود.ماهی بوسنده مانند سایر گورامی ها به طور مستقیم از سطح آب تنفس می کند.به همین دلیل باید در آکواریوم این ماهی دسترسی به سطح آب آسان باشد.

دلیل نام گذاری گورامی بوسنده های به خاطر عمل بوسیدن نیست و چنین نیست که این ماهی ها همدیگر رو به خاطر علاقه و عشق بازی ببوسند . غنچه شدن لبهای این ماهی نوعی عمل تهاجمی به منظور ایجاد سلطه بر ماهی های دیگر است .

این ماهی رو برای مبتدی چندان توصیه نمی کنم زیرا این ماهی میتواند سلطه جو باشد و به ماهی های دیگر حمله کند . یکی دیگر از ویژگی های این ماهی عدم اجازه به ماهی های  دیگر برای تغذیه است و در هنگام ریختن غذا یه شدت نسبت به ماهی های دیگر واکنش نشان می دهد .

ماهی گورامی بوسنده به آکواریومی با حجم ۱۱۴ لیتر یا بزرگتر همراه با تخته سنگ و گیاه نیاز دارد.بهتر است که از گیاهان مصنوعی استفاده شود.زیرا این ماهی برگ گیاهان طبیعی را می خورد و به آن ها صدمه وارد می کند.نیازی به تمیز کردن شیشه های آکواریوم این ماهی نیست.چرا که این ماهی خود خزه های بر روی شیشه را می خورد و شیشه را تمیز می کند.گورامی بوسنده ماهی صلح جویی است و با سایر ماهی های هم اندازه ی خود مدارا می کند.

هیچ تفاوت ظاهری ای میان ماهی نر و ماده وجود ندارد.تنها تفاوتی که می تواند متمایز کننده ی جنس این ماهی باشد این است که در ماهی های هم سن، ماهی ماده دارای اندازه ی بزرگتری نسبت به ماهی نر است.در زمان جفتگیری باید تکه ای کاهو بر روی سطح آب قرار گیرد تا ماهی ها تخم ها را در زیر آن قرار دهند.زمانی که نوزادان از تخم خارج شوند می توانند از باکتری ها و آنفوزوئر های تولید شده توسط کاهو تغذیه نمایند.

ماهی گورامی بوسنده جانوری همه چیزخوار است و بهتر است که در رژیم غذایی آن انواع غذاها از جمله جلبک دریایی، غذاهای منجمد، کرم خونی و میگوی آب شور قرار گیرد.

گورامی بوسنده با ماهی هایی همچون مولی، دم شمشیری، گوپی، پلاتی، انواع تتراها، دانیو، رازبورا، انواع بارب ها و انواع لوچ ها سازگاری دارد.

اموزش نگهداری و عکس ماهی گورامی بوسنده

ماهی گورامی بوسنده ، قیمت ماهی گورامی بوسنده  نر و ماده جفت

ماهی گورامی بوسنده

به طور خلاصه:
نام ماهی: گورامی بوسنده
حداکثر سایز در شرایط طبیعی: ۱۶ سانتی متر
حداکثر سایز در شرایط آکواریوم: ۱۳ سانتی متر
تغذیه ماهی: همه چیز خوار
میزان سختی نگهداربی در آکواریوم: متوسط
میزان حساسیت ماهی به بیماری: متوسط
خلق و خوی ماهی در آکواریوم: صلح جو
پلنت سیف: خیر
زیستگاه اصلی ماهی: آمریکا و شرق آسیا
میزان تحرک در آکواریوم: زیاد
سطح حرکت در آکواریوم: تمامی سطوح
مناسب برای آکواریوم دار: نیمه حرفه ای
اجتماعی یا فردی: فردی و اجتماعی
ارزش قیمتی ماهی در بازار ایران: متوسط
بهترین دما برای نگهداری: ۲۶-۲۹
بهترین سطح ph: 6/8-8/5
نام علمی: Helostoma temmincki
شکارچی یا صلح جو: صلح جو
قلمرو طلب: خیر
حدود طول عمر ماهی: ۵-۷
میزان واردات به کشور: کم
راحتی تکثیر ماهی در آکواریوم: سخت
مدت زمان خو گرفتن در آکواریوم: ۳ ساعت
حداقل لیتراژ برای نگهداری: ۱۲۰ لیتر
«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.