آشپزی، دسر و شیرینی

طرز تهیه ژله رولی دو رنگ گل رز و قلب

طرز تهیه ژله رولی دو رنگ گل رز و قلب

طرز تهیه ژله دو رنگ گل رز و قلب

طرز تهیه ژله رولی و ایده هایی برای تزیین آن :

طرز تهیه ژله رولی دو رنگ گل رز و قلب : با یادگیری طرز تهیه ژله رولی دیگر نگران تهیه ژله و دسر برای مهمانی ها نیستید و به راحتی میتوانید دسری خوشمزه و ایده آل با ظاهری زیبا و جذاب در زمانی کوتاه تهیه نمایید. در این بخش ضمن آشنایی با مواد لازم و طرز تهیه این ژله دو رنگ خوشمزه با مدل های جدید و جذاب تزیین ژله نیز آشنا خواهید شد.

مواد لازم برای تهیه ژله رولی:

ژله با طعم دلخواه : یک بسته

بستنی وانیلی : دو سوم پیمانه

آب جوش : یک پیمانه

طرز تهیه ژله رولی با روشی آسان :

برای تهیه این ژله رولی دو رنگ گل رز خوشمزه ابتدا یک بسته پودر ژله را با یک لیوان آب جوش مخلوط نمایید و آن را به روش بن ماری (حرارت غیر مستقیم) کاملا حل نمایید. بعد از اطمنان از حل شدن کامل پودر ژله در آب جوش، بستنی را از فریزر خارج نموده و به مخلوط آب جوش و ژله اضافه نمایید و صبر کنید تا بستنی حل شود. می توانید گاهی آن را به آرامی هم بزنید اما نیازی نیست برای مخلوط نمودن آن تلاشی کنید و بهتر است بستنی به آرامی باز شود.

دوبسته ژله ،هر کدوم را با یک لیوان آب جوش و نصف لیوان بستنی درست میکنیم. توی یک سینی نایلون و یا سلفون کشیده و محض احتیاط کمی چرب میکنیم. از دو سمت سینی همزمان ژله ها را آرام میریزیم تا رنگا با هم مخلوط نشن. یک ساعت می گذاریم بیرون و در محیط عادی باشد تا بیشتر حالت دو رنگ ایجاد شود. بستنی را از فریزر خارج نموده و به مخلوط آب جوش و ژله اضافه نمایید و صبر کنید تا بستنی حل شود. می توانید گاهی آن را به آرامی هم بزنید اما نیازی نیست برای مخلوط نمودن آن تلاشی کنید و بهتر است بستنی به آرامی باز شود.سپس در یخچال گذاشته به مدت حدود ۴۵ دقیقه تا ژله خودش را بگیرد. بعد از بسته شدن ژله را با چاقو به صورت اریب برش میدیم و رول میکنیم.

اموزش طرز تهیه ژله رولی دو رنگ گل رز و قلب

اموزش طرز تهیه ژله رولی دو رنگ گل رز و قلب

نکات مهم برای تهیه ژله رولی:

زمان های مطرح شده در این دستور کلی است و ممکن است با توجه به درجه یخچال نیاز به زمان بیشتر و یا کمتری داشته باشید.

علت ترک خوردن ژله رولی در هنگام رول کردن این است که زودتر از زمان موعد آن را از یخچال خارج نموده اید.

سعی کنید بعد از اضافه نمودن بستنی تا حد امکان آن را هم نزنید، این کار به دو رنگ شدن دسر شما کمک میکند.

در صورت تمایل می توانید موقع برش زدن ژله آن را دالبری برش بزنید تا بعد از رول کردن به شکل گل رز درآید.

مدل های تزیین ژله رولی دو رنگ:

همانطور که بیان نمودیم این دسر خوشمزه و عالی را در رنگ های مختلف می توانید تهیه نمایید و در کنار هم بچینید و برای تزیین آن نیز از انواع شکلات ها و همچنین پودر پسته و پودر نارگیل نیز استفاده نمایید. تصاویری که در ادامه مشاده می فرمایید می توانند ایده خوب و مناسبی برای تزیین ژله رولی شما باشند.

توجه:شما حتی میتوانید به جای قالب برای در اوردن شکل قلب یا گل یا هر شکل دیگر از جعبه های پلاستیکی شکلات یا شیرینی که به شکل های زیبا  قلب یا غیره هستند اسفاده کنید به عکس زیر دقت کنید.

%image_alt%

طرز هیه تزیین ژله دو رنگ به شکل قلب

تزیین ژله دو رنگ به شکل قلب

تزیین ژله دو رنگ به شکل قلبی

تزیین ژله دو رنگ به شکل قلبی

طرز تهیه ژله رولی دو رنگ گل رز

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.