اموزش حیوانات

آموزش خوابیدن به سگ یا بخواب(فرمان دراز کشیدن سگ)

آموزش خوابیدن به سگ یا بخواب(فرمان دراز کشیدن سگ)

آموزش فرمان دراز کشیدن سگ

آموزش خوابیدن به سگ یا بخواب(فرمان دراز کشیدن سگ)

آموزش فرمان دراز کشیدن به عنوان زمینه ای برای آموزش فرمان هایی چون غلت زدن، خوابیدن در رختخواب، منتظر ماندن،حرکت نمایشی مردن و غیره مورد استفاده قرار می گیرد،به همین علت اجرای کامل و دقیق ان در یادگیری فرمان های دیگر بسیار موثر است.

در صورتی که سگ فرمان بشین را یاد بگیرد اموزش دراز کشیدن بسیار آسان است.این فرمان به صاحب سگ کمک می کند تا در شرایط و وضعیت های گیج کننده سگ خود را به ارامش دعوت کند و یا سگ را برای اقامت در یک دوده طولانی مدت تحت کنترل داشته باشند.زمان مورد نیاز برای این اموزس ۵ الی ۱۰ دقیقه می باشد و ۲ تا ۳ بار در روز تمرین می شود.

روش آموزش

ابتدا با نشان دادن خوراکی تشویقی در دست باعث جلب توجه سگ می شوید. فرمان بشین را بیان کرده سپس خوراکی را جلوی بینی سگ نگه داشته و دست خود را به ارامی به سمت زمین نزدیک می کنید و فرمان پایین یا بخواب را محکم و واضح بیان می کنید.به محض اینکه ارنج سگ بر روی زمین قرار گرفت حیوان را با کلمات محبت آمیز تشویق کنید و زمانی که شکم سگ کاملا بر روی زمین قرار گرفت خوراکی تشویقی را به او می دهید.روند آموزش این فرمان را ۵ الی ۶ بار در جلسه اول تکرار کنید.

نکات مهم در این آموزش

۱_اگر سگ شما این فرمان را اجرا نمی کند و دراز نمی کشد هرگز بدن را به سمت پایین فشار ندهید و دست های سگ را به جلو نکشید.انقدر صبر کنید که سگ به حالت طبیعی بخواب و سپس فرمان را تکرار کرده و خوراکی تشویقی را در اختیارش قرار دهید.

۲_مدت جلسات اموزشی را کوتاه در نظر گرفته و در نقاط مختلف (داخل و خارج)منزل ان را با سگ تمرین کنید.

۳_در طی مراحل اموزش می توانید به مرور از سگ فاصله گرفته و فرمان را بیان کنید.

۴_زمانی که سگ این فرمان را به صورت کامل یاد گرفت دیگر نیازی به خوراکی تشویقی نیست بلکه می توان تنها از تشوق کلامی استفاده کنید.با این حال خوراکی تشویقی یک پاداش خوب وهمیشگی است که انگیزه سگ را برای اجرای صحیح فرمان ها بیشتر می کند .

لازم بذکر است که نژاد سگ پیکینیز، نژاد سگ شیتزو، نژاد سگ مالتیز و نژاد سگ شی هوا هوا (شیواوا) از استعداد خوب و بالقوه ای در آموزش برخوردارند.

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.