اموزش حیوانات

اموزش نگهداری و عکس ماهی بلک گوست

اموزش نگهداری و عکس ماهی بلک گوست

اموزش نگهداری و عکس ماهی بلک گوست

عکس ماهی بلک گوست ، قیمت بلک گوست

ماهی بلک گوست

نام ماهی: بلک گوست
حداکثر سایز در شرایط طبیعی: ۳۵ سانتی متر
حداکثر سایز در شرایط آکواریوم: ۱۹ سانتی متر
تغذیه ماهی: همه چیز خوار
میزان سختی نگهداربی در آکواریوم: نسبتا سخت
میزان حساسیت ماهی به بیماری: متوسط
خلق و خوی ماهی در آکواریوم: نیمه تهاجمی
پلنت سیف: خیر
زیستگاه اصلی ماهی: جنوب آمریکا
میزان تحرک در آکواریوم: کم
سطح حرکت در آکواریوم: پایینی
مناسب برای آکواریوم دار: حرفه ای
اجتماعی یا فردی: فردی و جفت
ارزش قیمتی ماهی در بازار ایران: نسبتا بالا
بهترین دما برای نگهداری: ۲۵-۲۹
بهترین سطح ph: 6/5-7
نام علمی: Apteronotus albifrons
شکارچی یا صلح جو: نیمه شکارچی
قلمرو طلب: بله
حدود طول عمر ماهی: ۱۰
میزان واردات به کشور: متوسط
راحتی تکثیر ماهی در آکواریوم: سخت
مدت زمان خو گرفتن در آکواریوم: ۵ ساعت
حداقل لیتراژ برای نگهداری: ۲۰۰ لیتر
اموزش نگهداری و عکس ماهی بلک گوست

بلک گوست یا همان روح سیاه یک ماهی با فعالیت شبانه است  نگه داری این ماهی با توجه به خجالتی و منزوی بودنش می تواند برای مبتدی ها سخت باشد به خصوص اینکه به ندرت در هنگام غذا دادن به سایر ماهی ها خودشان را نشان می دهند و ممکن است در صورت عدم توجه غذای کافی به این ماهی خاص آکواریومی نرسد .البته این ماهی یک ویژگی خاص دیگر دارد و آن احتمال دست آمور شدن آن می باشد به گونه ای که می توانید این ماهی را به گونه ای تربیت کنید که فقط از دست شما غذا بخورد .برای اینکار تعداد ماهیهای تانکتان باید کم باشد و برای غذا دادن به بلک گوست باید از تکه های بزرگ غذا استفاده کنید . نور تانکتان نیز باید خیلی کم باشد با تکان تکان دادن تکه های غذای مورد علاقه ی این ماهی می توانید آن را به سمت غذا بکشید با تکرار این کار بلک گوست ها به خردن غذا از دست شما عادت می کنند .

به طور کلی غذا دادن به بلک گوست ها باید در شب و درهنگام تاریکی روشنایی های آکواریوم صورت بگیرید . بلک گوست ها در اصل گوشتخوارند و در رژیم عذایی آنها باید از تکه های ماهی کرم منجمد و خشک و میگوی منجمد یا خشک و حتی ماهی های زنده ی کوچک استفاده کنید . پس یک بار دیگر تکرار می کنم که اگر فقط در طول روز به ماهی هایتان غذا بدهید مطمئن باشید بلک گوست هایتان آنطور که باید و شاید رشد نخواهند داشت .

بلک گوست ها همانند فیل ماهی دارای یک عضو تولید کننده ی پالس های ضعیف برق است که به کمک آن محل غذا را تشخیص می دهد . این عضو ضرری برای ماهی های دیگر ندارد .البته بهتر است این ماهی را به همراه ماهی های مشابه که پالس های الکتریکی تولید می کنند نگه داری نکنید .

 

برای نگه داری این ماهی حتما فضا هایی را برای پنهان شدن آنها در طول روز فراهم کنید . لوله و کوزه های بلند و گیاهان بسیار پرپشت برای این منظور مناسبد با اندکی سلیقه می توانید تزیینات و سایر وسایل تانکتان را به گونه ای بچینید که هم بلک گوست هایتان در آن مخفی شوند و هم خودتان گهگاهی بتوانید آنها را ببینید .این ماهی به آرامی با محیط جدید خو می گیرد حتی ممکن است در هفته های ابتدایی به هیچ وجه غذا نخورند . در کل ماهی خاصی است و نگه داری آن حوصله ی زیادی می طلبد .

این ماهی از نظر ابتلا به بیماری نیز ماهی حساسی است و ممکن است مفدار کمی عامل بیماری زا که روی ماهی های دیگر به هیچ وجه اثر گذار نیست این ماهی را مبتلا کند پس بهتر است در تانک هایتان از تعداد زیادی ماهی استفاده نکنید .

 در مورد ماهیان سازگار با بلک گوست (روح سیاه) باید گفت این ماهی به شدت آرام و صلح جوست و قابل نگه داری با همه توع ماهی دیگر می باشد . البته ممکن است ماهی های کوچکی که اندازه ی دهانشان باشد رو به عنوان غدا بخورند ولی به هیچ وجه ماهی های خشنی به حساب نمی آیند. در هنگام نگه داری از بلک گوست بیشتر باید به ماهی دیگرتان توجه کنید که مبادا به بلک گوست های شما آسیب بزنند . بهتر است از انواع آنجل دیسکس و خانواده ی تتراها استفاده کنید .  ماهی های کفزی می تواندد گهگاه به روح ماهی ها ضربه بزنند که توجه به این مورد نیز ضروری است .

اموزش نگهداری و عکس ماهی بلک گوست

این ماهی به تمیزی آب بسیار حساس است و نیترات  بالای آب می تاند به آنها آسیب بزند.

نکته ی آخر اینکه بلک گوستها نسبت به همنوع های خود حساسند و ممکن است بهم آسیب برسانند پس اگر حجم تانکتان کم است فقط یک روح سیاه را درآن نگه دار کنید.

در مورد تکثیر و تولید مثل بلک گوست هم من خودم به شخصه چنین تجربه ای  نداشتم و ار هیچ فرد مستقیمی هم نشنیده ایم که موفق به تکثیر این ماهی شده باشد هرگز در آکواریوم تکثیر نشده است و تماماً با صید از طبیعت وارد بازار می شود بطور کلی در رودخانه ی آمازون و شاخه های منتهی به این رودخانه و نیز در رودخانه های پاراگوئه یافت می شود.

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.