اموزش حیوانات

زمان و تشخیص بارداری ماهی مولی و گوپی

 زمان و تشخیص بارداری ماهی مولی و گوپی

 بعضی ها دوست دارند زمان زایمان ماهی مولی و ماهی گوپی و تشخیص بارداری ماهی مولی و گوپی خود را حدس بزنند و ما با این مطلب کمکشان می کنیم.

ما در این مطلب به شما اموزش میدهیم که از کجا بفهمیم ایا ماهی مولی و گوپی حامله و باردار است یا نه.من با گزاشتن عکس هایی به صورت تصویری به شما اموزش خواهم داد.

در اینجا ما بحثمون بیشتر درباره بارداری و حاملگی ماهی مولی و ماهی گوپی انواع : مولی سیاه ، سفید ، نارنجی ، بالن ، مولد ، برفی و …

زمان و تشخیص بارداری ماهی مولی و گوپی

استفاده از این روش برای گونه گوپی، mollies، swordtails مولی و platies پلاتی هستند، احتمالا رایج ترین گونه های آکواریوم زندگی می کنند، بعد از جفت گیری در بدن ماهی ماده تخم های تشکیل می شود طول این دوره از یک یا دو ماه (برای اکثر گونه های زینتی)، متفاوت است.

شما باید تحقسق و جستجو کنید که گونه ای که نگه میدارید ایا تخم گزار است یا بچه زا که در اکثر ماهی های گوپی و و مولی بچه زا هستند.

تصویر تل عنوان اگر ماهی شما است که با داشتن نوزادان مرحله 2

شناسایی و تشخیص نر و ماده بودن: برای یک قاعده کلی جنس نر دارای یک بدن روشن تر است و استادانه تر رنگ امیزی شده است و دارای رنگی مشخص تر و زیباتر است.و در مقعد خود دارای باله طولانی تری میباشند. ماده ها تمایل به یکنواختی دارند و بسیار خسته کننده است تماشا انها اگه شما بتوانید نر و ماده ماهی ها را مشخص کنید میتوانید بفهمید ایا دو ماهی در حال مبارزه هستند از یک جنس یا در حال جفت گیری از دو جنس مخالف.

زمان و تشخیص نرو ماده ماهی مولی و گوپی

مراسم جفت گیری: در گونه های ماهی این مراسم گوناگون است ممکن است در برخی ماهی ها تعقیب گریز صورت گیرد (عکس شماره ۱)یا یک جفت از یک منطقه در اکواریوم محافظت کنند و یا دارای حرکات عشوه امیز و تحریک کننده جنسی باشند. و یا ممکن است دارای حرکات ظریف تری باشند که تشخیص انها سخت است و از کارشناس ماهی باید کمک گرفت.

زمان و تشخیص بارداری ماهی مولی و گوپی

در ماهی ماده یک برامدگی در پشت شکم رشد خواهد کرد (مقعد) حالت لوله ای است (عکس شماره ۳ در پایین ). شکم معمولا در طول دوره ۲۰-۴۰ روزه رشد میکند و بزرگتر می شود که مثل یک شکل گرد و جعبه مانند است.در برخی از گونه ها مثل مولی بالون یک برامدگی طبیعی بیشتر رو به جلو است درس در زیر ابشش.

عکس زمان و تشخیص بارداری ماهی مولی و گوپی

ماهی ماده اغلب یک نقطه ابستن بر روی شکم خود در نزدیکی دریچه عقب مقعد دارد(عکس شماره ۲). به طور معمول سیاه یا سفید و یا قرمز روشن است و رشد میکند و در دوره بارداری انتظار میرود سرعت رشد این نقطه بسیار چشم گیر و زیاد باشد.
بعی ماهی ها این نقطه را همیشه دارند اما معمولا در زمان بارداری این نقطه رشد خواهد کرد و روشن تر یا تیره تر میشود.
در زیر چند تا عکس از ماهی های باردار میزارم امید وارم خوشتون بیاد و از این مطلب استفاده کرده باشید.
تگه سوالی داشتید در قسمت نظرات بپرسید.

عکس جفت گیری نر و ماده مولی (عکس شماره ۱)

عکس جفت گیری نر و ماده مولی

عکس ماهی مولی بالن حامله و باردار (عکس شماره ۲)

http://tehranmall-co.ir/wp-content/uploads/2016/06/image-33bd35f96ceab68cfccc0b498c119706.jpg

بزرگشدن برامدگی زیر شکم(مقعد)حالت لوله ای در ماهی مولی (عکس شماره ۳ )

بزرگشدن برامدگی زیر شکم(مقعد)حالت لوله ای در ماهی مولی

عکس ماهی مولی حامله (عکس شماره ۴)

عکس ماهی مولی حامله

 

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.