تهران مال ماست

تفریح و سرگرمی، مطالب جالب و خواندنی

تست هوش ریون آنلاین معتبر ترین تست ضریب هوشی در جهان

تست هوش ریون آنلاین معتبر ترین تست ضریب هوشی در جهان

تست هوش ریون,تست ریون,بهترین تست هوش دنیا,بهترین تست هوش چیست,تست هوش استاندارد,uestions about intelligence,test inteligencije pitanja,تست هوش iq,تست هوش آنلاین,تست هوش ریون آنلاین تصویری,تست ضریب هوش,تست هوش ریون آنلاین تست هوش استاندارد,تست هوش با جواب تست هوش ریون انلاین

تست هوش ریون آنلاین

تست هوش ریون معروف ترین و معتبرترین تست برای تعیین ضریب هوشی در سطح جهانی به شمار می آید . تست ریون از شصت تست هوش تصویری تشکیل شده است که به ماتریس های پیش رونده ی ریون مشهور هستند. در این آزمون معتبر و جامع هوش هر تست هوش تصویری تکه ای حذف شده دارد که بایستی آن تکه از بین گزینه ها انتخاب شود.

تست هوش ریون انلاین کافیست در اخر مطلب از لینک داده شده ان را دانلود کنید با حجم کم و استفاده کنید.

سطح سوالات تست هوش ریون

سطح سوالات تست ریون از آسان به سطح سخت افزایش می یابد. زمان درنظر گرفته شده برای این تست چهل و پنج دقیقه می باشد که باید با آرامش روانی کامل و در محیطی به دور از تشنج برگزار شود . پس فقط زمانی این تست هوش ریون را شروع کنید که وقت کافی برای به اتمام رساندن آن داشته باشید.

بازه سنی تست هوش ریون

یک نکته ی مهم درباره تست هوش ریون وجود دارد که حتما آن را باید مد نظر قرار دهید و هرگز از آن قافل نشوید. واقعیت این است که این سوالات برای سنین ۹ الی ۱۸ سال طراحی شده اند و کسی که می خواهد تست ریون را انجام دهد باید در این بازه ی سنی قرار داشته باشد. شاید بپرسید اگر ما در این سن قرار نداریم چه کنیم؟ واقعیت این است که شما نیز می توانید این سوالات را حل کنید اما از آن جایی که سوالات برای سن شما طراحی نشده اند، نتایج نیز برای شما معتبر نخواهند بود.

 از هوش و تست هوش ریون چه می دانید ؟

از جمله مطالب مرتبط تست هوش ریون که شاید برای شما هم جالب باشد حقیقت هوش است . در این مقاله به تدریج حقیقت هوش را برای شما تشریح خواهیم کرد و در مورد تست هوش ریون هم بیش تر خواهیم گفت تا در این زمینه اطلاعات مفید و کارگشایی داشته باشید. در ابتدای بحث اگر بخواهیم یک تعریف کلی و عمومی برای هوش برای علاقه مندان به تست هوش ریون بیان کنیم باید به سه تقسیم بندی اصلی که کارشناسان ارائه داده اند توجه نماییم : کاربردی و تحصیلی و دسته ی آخر هوش تحلیلی .

تعریف هوش تحصیلی

بر اساس نظر روان شناسان هوش را می توان کیفیتی تعریف کردکه منجر به موفقیت فرد در تحصیل ( و شاید در تست هوش ریون ) می شود . دلیل این دسته از کارشناسان این است که کودکان و دانش آموزان که با هوش تر هستند نمره ی بهتری را در درس های خود و تست هوش ریون کسب می کنند و در نتیجه پیش رفت های خوبی در زمینه ی تحصیلی خواهند داشت اما در مقابل عده ای هستند که نظری مخالف این دارند و موفقیت را محدود در درس و تحصیل نمی دانند و معتقدند که هوش فرد ( که با تست هوش ریون به دست می آید ) را باید در کار و زندگی کمک کند تا در حقیقت موفق در زندگی شوند و مقدار هوش را متناسب با مقدار موفقیت های واقعی فرد در زندگی می دانند .

هوش تحلیلی و تست هوش ریون

بهترین تعریف در این زمینه را می توان به ” وکسلر ” روان شناس بزرگ و شناخته شده ی آمریکایی نسبت داد . وی می گوید : ” هوش را می توان فکر کردن عاقلانه و به صورت منطقی عمل کردن و به طوری موثر در محیط رفتار کردن تعریف کرد . ”

اطلاعات تکمیلی از تست هوش ریون ” Raven IQ Test “

تست هوش ریون یکی از معتبرترین تست هوش های موجود در اینترنت است که پیشنهاد ما به شما این است که حتما حتما حتما یک بار آن را انجام دهید .
با اینکه تست هوش های بسیاری در فضای مجازی وجود دارد اما تست هوش ریون نسبت به تمامی آن ها معتبرتر و نتیجه آن بسیار بسیار به نتیجه واقعی نزدیک تر است . نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که نتیجه دقیق را در زمینه میزان هوش خود می توانید از طریق مراجعه به مشاوران مجرب در این زمینه به دست آورد .

توی این تست هوش ریون ۶۰ سوال مختلف وجود دارد که تمامی آن ها شامل عکس های مختلفی هستند که در آن ها اشکال مختلف وجود دارد که بایستی شکل مجهول را در بین گزینه ها انتخاب کرد . در تست هوش ریون بعضی از سوالات شش گزینه ای و برخی از سوالات هشت گزینه ای هستند . نکته ای که باید بسیار به آن توجه کرد این است که باید با انرژی کافی تست هوش ریون را انجام داد که پس از دیدن نتیجه بهانه این که حوصله من سر رفت را نیاورید . امیدواریم که از انجام این تست لذت ببرید . . .
از طریق لینک زیر می توانید آن را انجام بدهید و از آن لذت ببرید :
این تست هوش ریون برای انواع سنبن مختلف طراحی شده است که شما برای انجام تست هوش ریون ۶۰ سوال تصویری در پیش دارید . بعضی از سوالات تست هوش ریون شش گزینه ای و بعضی دیگر هشت گزینه ای هستند . سطح سوالات از سطح آسان تا دشوار طبقه بندی شده است . تمامی سوالات به صورت شکل های هندسی است و با دادن پنج تصویر شما باید تصویر ششم را حدس بزنید .
پس از انجام تست هوش ریون و پاسخ دادن به تمامی ۶۰ سوال تست هوش ریون امتیاز شما توسط سیستم محاسبه گردیده و ضریب هوشی شما توسط آن به شما اعلام می گردد . هنگامی که زمان انجام تست هوش ریون برای شما به پایان برسد ، سیستم برای شما عددی را مشخص می کند که نشان دهنده میزان ضریب هوشی شما می باشد . همان طور که در قسمت قبل گفته شد این عدد دقیقا همان مقدار ضریب هوشی شما نیست بلکه میزان ضریب هوشی باید توسط روانشناسان بالینی مشخص گردد . این عدد ضریب هوشی برای افرادی که از سطح هوش معمولی برخوردارند بین ۹۰ تا ۱۱۰ خواهد بود .
نکته ای که در زمینه تست هوش ریون باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید این است که این تست هوش ریون را حتما حتما حتما با حوصله و دقت کافی انجام دهید که در اواسط انجام این تست خسته نشوید و در هنگامی که نتیجه نهایی تست هوش ریون را مشاهده می کنید بهانه گیری نکنید که من خسته شدم یا و حوصله زیادی برای انجام این تست نداشتم ، زیرا که این تست هوش یکی از معتبرترین تست های هوش دنیا می باشد و برای ارزیابی کردن هوش انتزاعی شما می تواند نتیجه ای نزدیک به واقعیت را به شما عرضه کند .
همانطور که مشاهده کردید تست هوش ریون حاوی ۶۰ سوال است که بعضی از آن ها دارای ۶ گزینه و برخی دیگر شامل ۸ گزینه می بد که بر اساس آسان به دشوار برنامه ریزی شده است . می توانید این برنامه تست هوش ریون را بر روی سیستم خود نصب کرده و از آن استفاده کنید و هوش تقریبی خود را از آن بسنجید . . . البته باز هم این نکته را یادآوری می کنیم که تست های هوشی که در اینترنت قرار داده شده بسیار دقیق نیستند ولی این تست هوش ریون یکی از معتبرترین تست های هوش است .

چگونه استفاده کنیم از این تست ریون

نرم افزار تست هوش ریون Raven IQ Test ، برای افراد ۹ سال به بالاست، برای انجام تست هوش ریون شما ۶۰ سئوال تصویری ( A12 , B12 , C12 , D12 , E12 ) در اختیار دارید که هر سئوال ۶ تا ۸ جوابی است.

در این تست هوش سوال ها در ابتدا آسان و دراواخر سخت می شود. همه سوالها به صورت اشکال هندسی است و به اینصورت است که پنج تصویر هندسی را به شما نشان می دهد و شما باید تصویر ششم را با توجه به نظم موجود در این پنج تصویر حدس بزنید.

در پایان ۶۰ سئوال سیستم جمع امتیاز شما را محاسبه نموده و ضریب هوشی شما را به شما اعلام می کند ودر آخر که وقت شما به پایان می رسد خود برنامه به شما یک عدد می دهد که ضریب هوشی شما را نشان می دهد . بدیهی است این ضریب هوشی تقریبی است و ضریب هوش قطعی شما فقط توسط رونشناس بالینی تست و تعیین خواهد شد. در افراد عادی این عدد بین ۹۰ تا۱۱۰  است.

%image_alt%

%image_alt%

فقط کافیه تست هوش ریون را از لینک زیر دانلود کنید و استفاده کنید فقط سعی کنید زمانی که شروع می کنید آسودگی خاطر داشته باشید تا آخر تست  بهانه نیاورید. فقط باید حوصله و صبر به خرج دهید …. چرا که  این تست معتبر ترین تست هوش جهانی است!

دانلود تست هوش ریون

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.