اموزش حیوانات

اموزش نگهداری و عکس ماهی دیسکس زرد مارلبورو

اموزش نگهداری و عکس ماهی دیسکس زرد مارلبورو

دیسکس زرد مارلبورو

اموزش نگهداری و عکس ماهی دیسکس زرد مارلبورو
نام انگلیسی: Yellow Marlboro Discus
نام علمی: Symphysodon spp
نام خانواده: سیکلیده (Cichlidae)
سطح نگهداری: میانه رو
خلق و خو: صلح جو
اندازه نهایی: ۲۰٫۳۲ سانتیمتر (۸ اینچ)
کمترین فضای مورد نیاز: ۲۵۰٫۰۳ لیتر (۵۵ گالن)
دما بهینه: ۳۰-۲۵٫۶ درجه سانتی گراد
PH بهینه: ۷٫۵-۶
سختی کربناته بهینه: ۳-۱
رژیم غذایی: همه چیزخوار
زادگاه: آمازون، جنوب امریکا
گونه: دیسکس
نوع آکواریوم: اجتماعی
عکس ماهی دیسکس زرد مارلبورو
عکس ماهی دیسکس زرد مارلبورو

اطلاعاتی پیرامون نگهداری آکواریوم، تغذیه و محیط زیست طبیعی:

منشاء دیسکس از سیستم رودخانه آمازون در جنوب امریکا بوده جایی که  آن ها برای اولین بار در قرن بیستم و در اوایل دهه سی در سرگرمی آکواریوم وارد شدند. از زمان معرفی آن ها به این سرگرمی تا به امروز دیسکس یکی از رنگارنگ ترین، پر تقاضاترین، سودآورترین و گران ترین گونه های ماهیان آکواریومی آب شیرین گرمسیری بوده است. با توجه به محبوبیت و برچسب قیمت بالایشان که تعیین کننده است، پرورش این ماهیان بسیار رایج است. در طول سال ها پرورش دهندگان با تولید گونه های پرورش یافته در آکواریوم نه تنها تا حد زیادی به تقاضایی که برای این ماهیان در سرگرمی آکواریوم وجود دارد پاسخ داده اند بلکه گونه هایی با رنگ کاملاً جدید و نیز الگوهای متفاوت ایجاد نمودند. دیسکس ها در بین نگهدارندگان ماهی چه در سطح متوسط و یا پیشرفته بسیار محبوب هستند و به طور گسترده ای به عنوان یکی از با ارزش ترین و چالش برانگیزترین گونه های ماهیان اجتماعی گرمسیری آب شیرین موجود در این سرگرمی در نظر گرفته می شوند. از زمان معرفی آن ها به این سرگرمی تا به امروز دیسکس یکی از رنگارنگ ترین، پر تقاضاترین، سودآورترین و گران ترین گونه های ماهیان آکواریومی آب شیرین گرمسیری بوده است. پرورش این ماهیان با توجه به محبوبیت و برچسب قیمت بالایشان که تعیین کننده است، بسیار رایج است..

عکس ماهی دیسکس زرد مارلبورو
دیسکس های زرد مارلبورو حاصل تکثیر انتخابی دیسکس قرمز مارلبورو هستند. این ماهیان جهت برجسته نمودن رنگ بندی زردی که در دیسکس قرمز مارلبورو وجود داشته به طور انتخابی تکثیر شده اند و به مرحله ای رسیده اند که امروزه تمام بدنشان به رنگ زرد درخشانی است. باله های پشتی و مخرجی دارای رنگ بندی  زرد خیلی کم رنگ و سیاه، سیاه خالص یا محتوی رنگ سیاه،قرمز و آبی می باشند. با توجه به این که معمولاً بیشتر حیوانات و ماهیان حاصل از تکثیر انتخابی ضعیف تر از نیاکان وحشی شان هستند، دیسکس زرد مارلبورو نیز از گونه های وحشی موجود در طبیعت ضعیف تر می باشد. این به این معناست که آن ها مقاومت کمتری نسبت به شرایط نامطلوب آب، حساسیت بیشتری نسبت به مواد غذایی نامرغوب داشته و نسبت به ابتلای بیماری ها مستعدتر بوده چنانچه تحت شرایط بسیار خوب تا ایده آل نگهداری نشوند.
دیسکس زرد مارلبورو آبی را ترجیح می دهد که میزان محتوای معدنی آن بسیار پایین بوده که باعث ایجاد آبی نرم با pH پایین در محدوده ۴ تا ۷ می شود. این آب همچنین پارامترهای بسیار پایدار و ثابت شامل درجه حرارت که در محدوده بین ۸۰ تا ۸۶ درجه فارنهایت (۲۶٫۷ تا ۳۰ درجه سانتی گراد) در طول شب و روز است را در طول سال حفظ می کند. در زمان نگهداری از دیسکس زرد مارلبورو در آکواریوم خانگی، ایجاد محیطی مشابه محیط طبیعی و این که پارامترهای آب تا حد امکان نزدیک به شرایط طبیعی باشند بسیار مهم است. همچنین حفظ پارامترهای بسیار پایدار آب که دارای نوسانات pH، درجه حرارت و مواد معدنی محلول بسیار پایینی است نیز دارای اهمیت فراوان می باشد.

عکس ماهی دیسکس زرد مارلبورو طلایی
آکواریوم های این ماهیان باید شباهت نزدیکی با زیستگاه طبیعی شان در آمازون که دارای گیاه و ریشه های منشعب فراوان است داشته باشند. پارامترهای آب با pH نزدیک به ۶٫۸ تا ۷٫۲، درجه حرارت بین ۸۲ تا ۸۶ درجه فارنهایت (۲۶٫۷ تا ۳۰ درجه سانتی گراد) همراه با جریان آب کم تا متوسط، باید بسیار پایدار باشد. دیسکس ها در محدوده گسترده تری از پارامترهای آب می توانند رشد کنند، تا زمانی که تغییرات ناگهانی نبوده و ماهی زمان کافی برای سازگار شدن با تغییر پارامترها را داشته باشد. دیسکس زرد مارلبورو نباید با گونه های مهاجم یا گونه های ماهیان خشن یا در آکواریوم هایی با نور زیاد و جریان های آب قوی نگهداری شود. اگر برای رشد گیاهان در آکواریوم از نور شدیدی استفاده می شود، اطمینان حاصل کنید که تراکم گیاهان زنده برای فراهم نمودن مناطق سایه دار به منظور پناه گیری دیسکس زرد مارلبورو در هنگام نیاز به میزان کافی باشد. فیلتراسیون بیولوژیکی و مکانیکی قوی همراه با تعویض آب جزئی به طور هفتگی به منظور حفظ کیفیت بالای آب و نیز پارامترهای پایدار آن ضروری است. زمانی که دیسکس ها همراه با گیاهان زنده نگهداری می شوند بهتر است که pH آکواریوم بین ۶ تا ۶٫۸ و سختی آب پایین تر از ۱۵۰ppm یا کمتر نگهداشته شود. در پایان، همیشه از کیفیت بسیار خوب آب اطمینان حاصل نمایید چرا که دیسکس ها وقتی صحبت از کیفیت آب و ثبات آن می شود اجازه خطای زیادی را نمی دهند. هم آکواریومی های پیشنهادی شامل بیشتر گونه های تتراها، لوچ ها، گربه کوری ها، گونه گربه ماهیان کوچکتر، جلبک خوار سیامی، اتوسینکلوس ها، رامیزی ها، گونه های رازبورای صلح جو،ماهی رنگین کمان، تبرزین ماهیان و مداد ماهی می باشد.
وجود ارتباطی نزدیک با فرشته ماهی آمازون این فرض را ایجاد نمود که شرایط لازم برای تولید مثل دیسکس مشابه فرشته ماهیان است. در ابتدا پرورش دهندگان تخم ها را به قصد هچ شدن و رشد بچه ماهی نورس به یک آکواریوم جدا انتقال می دادند. امروزه ما می دانیم که این شیوه درمورد دیسکس ها ممکن نیست زیرا بچه ماهی نورس از موکوس دفع شده از بدن پدر و مادر استفاده می کند. تکثیر دیسکس ها تا اواخر دهه پنجاه که جک واتلی در امریکا و ادوارد اسمیت-فوک در المان اقدام به انجام کارهای مقدماتی در این زمینه نمودند موفقیت آمیز نبود.
در طول دهه هفتاد از قرن بیستم پرورش دهندگان شروع به تمرکز بر تولید دیسکس های رنگارنگ تر با طیف گسترده ای از رنگ ها و الگوها نمودند. آن ها به طور انتخابی نمونه هایی را برای خط بندی های آبی شان تکثیر نمودند که در نهایت دیسکس فیروزه ای و کبالتی تولید شدند در حالی که سایر پرورش دهندگان خط بندی های قرمز طبیعی را تشدید نموده که سرانجام سبب تولید دیسکس زرد مارلبورو و دیسکس خون کبوتری شد. دهه های هشتاد و نود قرن بیستم با ایجاد گونه هایی همچون دیسکس روح، پوست ماری، خون کبوتری، الماس آبی، سفید برفی و آلبینو شاهد یک انفجار در دگرگونی های دیسکس ها بوده است. به واسطه پرورش انتخابی، امروزه آکواریوم داران می توانند از طیف گسترده ای از دیسکس های دارای رنگ روشن و الگوهای متنوع که هم اکنون در دسترس است انتخاب نمایند.
دیسکس زرد مارلبورو باید با مواد غذایی گوشتی متنوعی تغذیه شود که شامل کرم های سفید، کرم های خونی،کرم های توبیفکس، پلت و پولکی دارای پروتئین بالا می شود. ماهیان نوجوان باید حداقل سه تا پنج وعده در روز در حالی که نمونه های بالغ باید دو تا سه وعده در روز تغذیه شوند. جیره غذایی این ماهیان به طور کلی باید دارای پروتئین ها و چربی های بیشتری نسبت به گونه های ماهیان گرمسیری باشد. همانند بسیاری از دیگر گونه های ماهیان، آن ها باید در هر وعده با مقدار غذایی تغذیه شوند که در طی مدت زمان ده دقیقه آن را مصرف می کنند. غذاهای باقیمانده در صورت نبود یک فیلتراسیون قوی با یک فیلتر مکانیکی با کیفیت یا به صورت دستی از سیستم خارج می شوند.

«مطالب پیشنهادی به شما»

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.